» » Володушка - лікувальні властивості і застосування в медицині

Володушка - лікувальні властивості і застосування в медицині

Володушка – загальний опис

Володушка - представник роду багаторічних трав'янистих рослин родини зонтичних. Має потужну горизонтальній кореневою системою і досить довгим гладким і слабоветвящімся стеблом, що досягає у висоту півтора метрів. Листя володушкі великі, сидячі, цільні, що охоплюють біля основи стебло, як у огірків.

Квітки, зібрані в парасольку, характеризуються незвичайною жовто-зеленим забарвленням. Плід – двусемянка коричневого кольору і довгастої еліптичної форми, дозріває в кінці літа або початку осені.

Володушка – види і місця зростання

Налічується більше 150 видів рослини, що мешкають переважно в Європі, Африці, Азії, Північній Америці, на Кавказі. У Росії ж росте всього кілька видів, і зустрічаються вони, як правило, на Далекому Сході, в європейській частині РФ і Сибіру.

Лікарське значення мають тільки три форми володушкі:

1. Володушка золотиста – відрізняється великим листям з блакитним нальотом і вельми великими парасольками до десяти см в діаметрі. Віддає перевагу негусті ліси різного складу, узлісся, яри, береги водойм і річок. Знайти цей вид можна на території Уралу та Сибіру. Володушка золотиста нерідко використовується в декоративних цілях.

2. Володушка козелецелістная – має порівняно невисокий стебло (до півметра) і просту кореневу систему на відміну від інших видів рослини. Любить сухі схили, скелі, кам'янисті розсипи та луки з піщаними грунтами. Зустрічається в Сибіру,


Переглядів: 2064
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!