» » Водяна лілія (латаття) - лікувальні властивості і застосування в медицині

Водяна лілія (латаття) - лікувальні властивості і застосування в медицині

Водяна лілія (латаття) - загальний опис

Водяна лілія (латаття, Nymphae & aacute-ceae) - багаторічна трав'яниста водна рослина, що належить до класу кувшинкових, або німфейних. Темно-буре товсте кореневище (до 2,5 м у висоту) покрито невеликою кількістю черешків листя. За рахунок цілої системи повітроносних каналів забезпечується дихання рослини і утримання на поверхні при сильних вітрах.

Листя плаваючі, округлої форми, діаметром до 30 см, міняють колір з віком, від червонуватого до темно-зеленого і червонувато-фіолетового. Поодинокі великі квіти білого кольору, в діаметрі до 20 см. Чашечка, що складається з 3-5 пелюсток, володіє сильним ніжним запахом. Цвіте протягом усього літа. Плоди зеленого кольору, кулястої форми, дозрівають під водою.

Водяна лілія (латаття) - види і місця зростання

За глибиною занурення і діаметру листя види латаття дуже відрізняються - від міні-рослин до рослин-гігантів. Існує близько 50 видів цих рослин. Найбільш поширені такі види, як біла, білосніжна, чотиригранна, клубненосного, запашна, карликова, гібридна, блакитна, тигрова. Виростає в європейській частині Росії, західній і східній частинах Сибіру,


Переглядів: 1921
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!