» » 18 тиждень вагітності Розвиток плоду і відчуття на 18 тижні вагітності

18 тиждень вагітності Розвиток плоду і відчуття на 18 тижні вагітності

На вісімнадцятій тижні вагітності животик вже значно збільшений, а прибавка в вазі може складати близько п'яти кілограм. Внаслідок зрослої навантаження на хребет на цьому терміні можуть з'являтися болі в спині. Деякі жінки вже відчувають перші ворушіння малюка, хоча вони ще поки ледь помітні, але вже істотно відрізняються від решти відчуттів в жіночому організмі.

Розвиток плоду на 18 тижні вагітності

Дитина також значно підріс. У вісімнадцять тижнів його довжина може досягати двадцяти двох сантиметрів, а вага складає близько двохсот грам. У малюка активно розвиваються органи слуху, він вже в змозі розрізняти зовнішні звуки. Чутливішою стає і сітківка ока, дитина без праці визначає темне і світлий час доби. На даному терміні повністю сформовані фаланги пальчиків малюка, і навіть їх індивідуальний відбиток.

Враховуючи, що місця в матці поки достатньо дитина активно рухається, перекидається і переміщається від однієї стінки r інший. До кінця цього тижня займають своє остаточне положення зовнішні і внутрішні статеві органи. Тому під час ультразвукового дослідження з великою ймовірністю лікар може встановити, хто ж з'явитися на світ – хлопчик чи дівчинка.У повну силу функціонує і плацента, вона забезпечує зростаючий організм всіма необхідними речовинами. Її товщина складає трохи більше двадцяти одного міліметра. Під час вироблення гормонів вагітності, плацента викликає в жіночому організмі зміни, які зобов'язані підтримувати виношування дитини.

Зміни в організмі на 18 тижні вагітності

У вісімнадцять тижнів сечовивідні шляхи продовжують перебувати в розширеному стані. Виникає загроза затримки рідини в організмі, можуть з'явитися різні набряки на ногах і руках, особливо вони стають помітні після носіння шкарпеток або кілець. Тепер необхідно строго стежити за кількістю вживаної солі і різної рідини.

Якщо зір до зачаття малюка не було ідеальним, у другому триместрі воно може ще погіршуватися. Обов'язковим є відвідування окуліста і при необхідності підбір правильних лінз або окулярів. При дуже поганому зорі існує ймовірність того, що лікарі предпішут вагітної розродження шляхом кесаревого розтину.

Виділення зі статевих шляхів стають більш рясними через вплив гормону прогестерону. Це відбувається для того щоб захистити матку від проникнення всередину патогенних мікробів. Якщо ж вагінальні виділення істотно змінилися, стали іншого кольору або з'явилися біли – це може свідчити про приєднання будь-якої інфекції. Досить поширеним явищем під час вагітності є молочниця. Сьогодні вона досить добре лікується, проте відкладати візит до лікаря не варто, щоб уникнути більш серйозних ускладнень.

Небезпечні симптоми

У разі появи болів в області живота або при виявленні кров'янистихвиділень необхідно терміново викликати швидку допомогу. Зазначені симптоми можуть свідчити про мимовільний аборті або про існуючу загрозу переривання вагітності. Якщо ж кров'янисті виділення з піхви мізерні – це може бути показником низького розташування плаценти. У нормальному стані вона повинна знаходитися ближче до дна матки, але в деяких випадках плацента опускається дуже низько і іноді навіть перекриває цірвікальний канал. Це також досить небезпечний знак і вимагає невідкладного візиту до гінеколога.

Харчування і фізичні навантаження на 18 тижні вагітності

Харчування на зазначеному терміні повинно бути розраховане таким чином, щоб задовольнити всі запити зростаючого плода в мінеральних речовинах і вітамінах. Відсутні компоненти можна отримати при вживанні готових вітамінних комплексів, які слід приймати тільки після консультації з лікарем. В даний період, якщо немає медичних протипоказань, можна займатися спеціальною гімнастикою для вагітних. Однак роблячи такі вправи, варто уважно прислухатися до відчуттів, що виникають в організмі. При найменшому погіршенні самопочуття або появі болю внизу живота необхідно відразу ж припинити заняття.

Аналізи та обстеження

На даному етапі проводиться плановий огляд гінеколога, вимірюється артеріальний тиск, визначається висота стану дна матки, вимірюється окружність живота, прослуховується серцебиття дитини. На терміні в вісімнадцять тижнів лікар може запропонувати вагітній жінці здати аналіз крові для визначення рівня гормону альфа-фетопротеїну. Даний аналіз допомагає виявити такі важкі вади розвитку у плода, як синдром Дауна, гідроцефалію або інші хромосомні порушення. Хоча дане обстеження і не є обов'язковим, але настійно рекомендується жінкам, вік яких більше тридцяти п'яти років або вагітним з обтяженою спадковістю. Також проводяться планові загальні аналізи крові і сечі, за існуючими лікарським показаннями вагітним призначаються повторні консультації окуліста і терапевта.Переглядів: 3414
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!