Кольки у дітей

Кишкові кольки є досить поширеним явищем серед грудних дітей (за статистикою, ними страждають в тій чи іншій мірі від 30 до 70% малюків). Від цього явища страждають як діти, що перебувають на штучному вигодовуванні, так і малюки, яких мама годує грудьми. Природа такого болю пов'язана з підвищеним газоутворенням і розтягуванням стінок кишечника газовими бульбашками.

Кольки у дітей - причини

Причина виникнення кольок у новонароджених дітей пов'язана з проблемами в роботі шлунково-кишкового тракту. Справа в тому, що травна система дитини працює не досить злагоджено, в силу своєї незрілості. Коли дитина з'являється на світ і починає самостійно їсти, його кишечник поступово заселяє флора.З часом обсяг споживаної малюком їжі потроху збільшується, однак, залози його ферментальной системи не завжди виділяють достатню кількість ферментів для її переробки. Це веде до проблем з відходженням калових мас. Крім того, молочне харчування малюка викликає в шлунку підвищене піноутворення, що веде до утворення у великій кількості газів, які стають причиною метеоризму або хворобливого здуття животика внаслідок того, що вони опиняються " замкненими " в кишечнику.

Все це ускладнюється повітрям, заковтує дитиною при годуванні. У підсумку з'являються хворобливі відчуття, і малюк страждає через нездатність його організму впоратися з виведенням газів і калу.

Кольки у дітей - симптоми

Досвідчені батьки відразу розпізнають їх по поведінці малюка, який голосно плаче, сова ніжками, притискає їх до черевця, тужась і червоніючи, а також відмовляється від їжі. Заспокоїти його в цей момент неможливо, поки у нього не пройдуть больові відчуття.

Кольки у дітей - способи лікування

По-перше, якщо малюк добре розвивається і нормально додає у вазі, батькам не слід панікувати, коли у нього виникають коліки. У міру його дорослішання вони неминуче будуть йти на спад, і, як тільки шлунково-кишкова система карапузика повністю пристосується до нових умов, це явище пропаде зовсім. Як правило, це відбувається приблизно до 3-4 місяців.

Однак, при кольках малюкові слід надати допомогу для полегшення його стану. Перш за все, годуюча мама повинна подбати про те, щоб в її раціоні не було продуктів харчування, що сприяють підвищеного газоутворення (огірків, капусти, бобових, кураги, чорносливу, горіхів і т.д.).

Щоб коліки у малюка виникали рідше, слід виконувати ще ряд простих правил:

- забезпечити спокійний стан нервової системи малюка (шляхом створення сприятливої


Переглядів: 1714
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!