» » Грудне вигодовування

Грудне вигодовування

Вже доведено, що грудне вигодовування - це найбільш корисний і безпечний спосіб харчування немовлят. Грудне молоко має унікальний склад, завдяки якому забезпечується імунний захист дитини від різних інфекційних захворювань. Також воно містить таурин і полінасичені жирні кислоти, кількість і співвідношення яких є ідеальним для становлення і розвитку функцій центральної нервової системи немовляти. Завдяки наявності в грудному молоці лактоферину, організмом малюка краще засвоюється залізо, яке вкрай необхідне йому для запобігання ризику розвитку анемії.

До 6-місячного віку грудне молоко є для дитини джерелом всіх необхідних йому поживних речовин, вітамінів, мінеральних та біологічно активних речовин. Дослідженнями доведено, що при годуванні грудним молоком знижується ризик виникнення багатьох хронічних захворювань: цукрового діабету, розсіяного склерозу, запальних захворювань шлунково-кишкового тракту. Нарешті, материнське молоко - це ідеальний продукт харчування для немовляти, адже воно легко перетравлюється і добре засвоюється, у нього завжди постійна температура, значить, в будь-який час і за будь-яких обставин воно готове до вживання

Є ще один важливий аспект грудного годування. Годування грудьми сприяє підтримці і зміцненню тісної емоційного зв'язку між мамою і дитиною, встановленої під час вагітності. Завдяки частому контакту з мамою, малюк почуває себе захищеним, він відчуває позитивні емоції, які в цей період можуть благотворно вплинути на формування його характеру.

Корисним є грудне вигодовування і для здоров'я мами, так як воно запобігає розвитку раку грудей і яєчників, а також небажану вагітність. Крім цього, годує жінка відчуває непередаване відчуття радості і спокою, коли малюк смокче груди.

Грудне вигодовування - як робити це правильно

Щоб дитина отримувала достатньо молока, а годує жінка не відчувала неприємних відчуттів через появу тріщин сосків, потрібно вміти правильно прикладати немовля до грудей. Мама повинна розгорнути малюка всім корпусом до себе і притиснути так, щоб його личко знаходилося близько до грудей, а підборіддя торкався її. Ротик дитини повинен бути широко відкритий, так, щоб він захоплював більшу частину ареоли. Роблячи глибокі повільні смоктальні рухи, малюк повинен бути розслаблений. Мама при цьому не повинна відчувати жодних больових відчуттів в області сосків.Тривалість годування - це питання суто індивідуальний, вона навіть у одного і того ж дитину за різних обставин може бути різною. Більшість малюків ситі через 15-20 хвилин, однак, у деяких годування має тривати не менше півгодини. При цьому моторними " їдцями " з'їдається стільки ж молока, скільки і повільними. Тому, якщо « ледачого » малюка відірвати від грудей передчасно, то він залишиться голодним. Потрібно давати дитині можливість отримувати грудне молоко тоді, коли він цього хоче, і в потрібному йому кількості. Мамам великих немовлят слід пам'ятати, що їм може знадобитися молоко з обох грудей.

Як поліпшити якість грудного молока

Якість грудного молока безпосередньо залежить від харчування матері-годувальниці. Тому, щоб молоко було корисним і смачним, їй слід:

- уникати вживання їжі, до якої малюк може бути чутливий (часнику, цибулі, апельсинів, шоколаду) ;

- категорично відмовитися від куріння, щоб токсичні речовини, що містяться в тютюновому димі, не потрапляли з її крові в молоко;

- уникати вживання лікарських засобів без консультації з лікарем, так як багато ліків, потрапивши в молоко, можуть нашкодити ребенку;

- уникати алкоголю, так як він може стати причиною пошкодження мозку дитини або уповільнення його розвитку;

- обмежити вживання кави і міцного чаю, які у великих кількостях можуть бути причиною неспокійного поведінки дитини і навіть мати шкідливий вплив на його мозок;

- відмовитися від вживання їжі, що містить велику кількість хімічних компонентів, консервантів і замінників цукру;

- уважно стежити за тим, які компоненти містяться в вживаних продуктах.

Якщо мама сумнівається з приводу можливості вживання того чи іншого продукту, не знаючи, яку дію він зробить на малюка, в перші дні їй слід спробувати з'їдати його трохи, спостерігаючи при цьому за реакцією дитини, її стільцем, сном, станом шкіри. Якщо ніяких тривожних змін не спостерігається, значить, продукт засвоюється малюком нормально і вона може його включати в свій раціон.

Годує мама повинна досить відпочивати і уникати важкої роботи, галасливих компаній, перебування в накуреному приміщенні, стресових ситуацій та інших негативних явищ, які заважають їй повноцінно і спокійно виконувати свої материнські обов'язки.

Грудне вигодовування поза будинком (у поїздці, на вулиці, в магазині)

Мами, які годують дитину груддю, в поїздках прекрасно обходяться без важких сумок з водою, купою пляшечок, сумішшю, нагрівачем і іншими предметами, необхідними для приготування штучного харчування. І в цьому великий плюс грудного вигодовування. Однак, часто вони соромляться давати малюкові груди на вулиці, тому користуються пляшечкою з зцідженим молоком або сумішшю. В цьому випадку, спробувавши пляшечку, дитина може відмовитися від грудей, зрозумівши, що молоко можна добувати і без докладання особливих зусиль. Слід сказати, що у більшості оточуючих маму і малюка людей завжди є розуміння необхідності такої дії, як годування немовляти в громадському місці, адже в цій ситуації мама думає про благополуччя своєї дитини. Тим більше, що сьогодні, завдяки спеціальному одязі для годуючих, оточуючі можуть зовсім не помітити, як це відбувається.

Цей одяг сконструйована так, що при годуванні можна відкривати лише невелику частину грудей, достатню для прикладання малюка. Вона має замасковані прорізи для грудей, звані « секретами годівлі » ;. Сьогодні цей одяг, що дозволяє безперешкодно годувати малюка грудьми в громадських місцях, у великій кількості представлена


Переглядів: 651
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!