» » Вирощування ромашки в саду Сорти, опис, поради

Вирощування ромашки в саду Сорти, опис, поради

Напевно, не існує сьогодні людей, які не знають цього чудового квітки. У Росії ромашка уособлює красу навколишнього світу, пробуджує в людині почуття доброти, ніжності, любові.

Якими бувають ромашки?

Ромашка - багаторічна рослина і відноситься до сімейства складноцвітих. Часто зустрічається в природі вид – це ромен, латинську назву – Laucanthenum.

Слово « Ромашка » походить від латинського « romana » (Римська) з середніх століть, спочатку її називали « Романової травою » ;, « Романовим квіткою » ;. У наслідку придбало пестливе « ромашка » і з тих пір це ім'я квітки стало найпоширенішим і улюбленим в Росії.

Садова ромашка.У народі звуть як ромен, поповник - одна з найвідоміших ромашок. Цей сорт дуже світлолюбний. Рослина багаторічна. Характеризується прямими стеблами, що досягають висоти 100 см. Квіти схожі на великі кошики. По кінцях стебел квіти — частіше бувають білі а середня частина прикрашається жовтими суцвіттями.

Ромашка аптечна.

Ромашку аптечну досить рідко можна побачити в природі. Але все-таки її можна зустріти в місцях посівів, біля доріг, рідше в садах. Квіти цього виду ромашки виглядають дрібно – всього не більше 2 см. Медики використовують ромашку роду Matricaria: аптечну. Вона застосовується в більшій частині лікарських зборів, входить до складу багатьох косметичних рецептів. З давніх часів це рослина використовувалося при лікуванні жіночих хвороб - звідси і народна назва – « маточник » ;, « маткова трава » ;. Ромашку аптечну можна ще відрізнити по стійкому запаху яблук, якого немає в інших видів ромашки.

Скельна ромашка – ромен курильське (Leucanthemum kurilense (Tzvel.) Worosch).

Рослина багаторічна, утворює поодинокі або нечисленні великі білі квіти. Листя великі, розсічені. Висота стебла невелика, всього до 20 см., Коренева частина потовщена. Цвіте в серпні. Зустрічається на всіх островах Курильської гряди, островах Хонсю, Хоккайдо. Виростає на піщаних морських затоках, скелях, осипи каменів.

Сучасні сорти ромашки беруть початок від « піретрумом рожевого » ;.

Стебла цих сортів досягають висоти до 70см., А квіти в діаметрі – до 6см. Забарвлення зустрічається різна: яскраво-червона, рожева. Є цікаві сорти з махрової формою квітки. Квіти ромашки яскраво-жовтого кольору – це « Дороникум » ;. Дуже гарні рослини, розпускаються в травні. Квіти одиночні, відливають золотом а листя лягають рівно, немов килим. Сорти « Alaska » і « Переможець » досить стійкі для середньої смуги Росії. Відбуваються від « ромену найбільшого » (L. maximum (Ramond), багаторічної рослини з гіллястими стеблами висотою до 100 см. Сорти відрізняються дуже красивими суцвіттями - схожими на хризантему. Характеризуються пізнім освітою квітів, в середній смузі Росії – це початок липня. Само цвітіння триває з липня і до перших морозів, що досить великий період.

Сорт ромашки « Переможець » російського походження, дуже добре зарекомендував себе. Висота стебла до 120 см. Утворює кущ округлої форми, дуже щільний. Квіти білі, великі, язичкової форми, розташовуються по краях стебел в 3 ряди. В середині утворюються трубчасті жовті суцвіття.

Вирощування ромашки.

Сонячні місця саду-найбільш переважні для ромашки. У затінених місцях цвіте непогано, але пізніше ніжки квітів втрачають щільність і в'януть. Рослини вимогливі до вологого і досить удобреному грунті. Вона культивується до 30 см. Глибиною і добре дренажує. Дуже протипоказані суглинні і піщані грунти, особливо сирі її ділянки.

Необхідно, починаючи з липня, як тільки з'являться перші квіти, виробляти зрізання на букети, не забуваючи залишати невелику кількість для одержання насіння в майбутньому. Це забезпечить гарний їх дозрівання. Як тільки кошички стануть бурого кольору, їх можна зрізати. Насіння методом лущення досить легко відокремлюються. Зберігається насіння в пакетах з паперу. Там же вони висихають остаточно. Пакети повинні мати невеликі отвори для проходу повітря. Приблизно через два тижні насіння будуть повністю готові до зберігання.

Сіють ромашку на грядки в останній декаді травня. Розсаду ромашки можна пересаджувати в середині серпня. На наступний рік вона зацвітає.Переглядів: 3281
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!