» » Гладіолуси Все про вирощуванні: опис, сорти, корисні поради

Гладіолуси Все про вирощуванні: опис, сорти, корисні поради

Гладіолус – кращий річний квітка, який приваблює садівників для вирощування на своїх ділянках. Існує велика кількість сортів гладіолусів.

Їх поділяють на кілька груп:

- крупноцветковие;

- мелкоцветковие;

- махрові.

Найбільшими перепонами культивуються крупноцветковие гладіолуси. На прямому квітконосі розташовані в один або два ряди квіти різного забарвлення. Діаметр квітки може досягати більше 15 см, а сама рослина може бути 80-150см. З липня по жовтень – такий період цвітіння цієї квітки.Дрібноквіткові гладіолуси використовують для букетів і ними прикрашають столи. Діаметр таких квіток становить 6-8 см і окрас дуже яскравий. У суцвітті налічується 14-16 квіток, діаметр приблизно 6 см, а довжина рослини близько 75 см.

Дуже цікавими вважаються махрові гладіолуси, але їх недолік – вони мутанти і за певних умов у них формуються звичайні квітки. У вазі така квітка може стояти до двох тижнів. Необхідно видаляти нижні квітки, які почали в'янути, а нові бутони будуть розкриватися.

Воду потрібно міняти щодня і обрізати край стебла – ці заходи продовжать термін життя квітки. Щоб квітка активно поглинав воду потрібно вазу повністю заповнити водою. Температура повітря 20-25 °С буде благотворно впливати на розкриття бутонів. Якщо слідувати цим рекомендаціям, то пелюстки квіток будуть виглядати пружними, збережуться довше, а суцвіття будуть розпускатися до самої верхівки майже одночасно. Коли бутони повністю розкрилися найкраще їх тримати при температурі 10-12 °С.

Дуже часто до букетів з гладіолусів додають листя інших рослин і квіти. Цікавими листя цієї квітки, їм можна надати незвичайну форму. З цією метою листя на 1-2 год залишають без води, потім накручують на паличку. Починати процедуру накручування необхідно з кінчика листка. Щоб букет виглядав вишукано, квіти повинні бути різної висоти, але розміщувати їх треба рівномірно.

Продовження цвітіння на ділянці домагаються висаджуванням цибулин в період з початку квітня по червень, не забуваючи про розмір цибулин. Якщо цибулини висадити на сонячних ділянках, то гладіолуси швидко ростуть, але бажано, щоб місце було захищене то вітру. Погано ростуть гладіолуси під деревами і на затінених ділянках і тому дають мало квіток. Гладіолуси воліють нейтральну або слабокислу грунт, легку, багату поживними речовинами.

Висадку цибулин починають, коли температура грунту буде не менше 10 °С. Гладіолуси люблять хороший догляд – необхідно розпушувати між рядами, регулярно поливати і позбавлятися від бур'янів, підгортати рослина, підв'язувати. З метою затримання вологи можна виробляти мульчування між рядами листям або перегноєм.

Гладіолуси схильні до хвороб і шкідників. Щоб рослина не захворіло необхідно слідувати правилам:

- посадковий матеріал повинен бути здоровим;

- щороку необхідно міняти ділянку посадки;

- до січня зберігати дітки в приміщенні при температурі 20-25 °С, а в січні їх обробити теплою водою і знизити температуру зберігання до 5-7 °С;

- перед тим як висаджувати дітки гладіолуса їх замочують у воді, а потім обробляють 0,2% розчином фундазола (30 хв) ;

- нерозвинені і хворі рослини не залишають, а унічтожают;

- після збирання рослина необхідно добре просушити, а перед просушуванням протравіть;

- зберігати цибулини там, де добре циркулює повітря.Переглядів: 3551
    
Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!